zs         zs
 
Sluníčko / Zprávy z akcí 2018/2019
 


Putování pravěkem 18.6.2019

V pondělí se školní zahrada proměnila v pravěký park. Děti hledaly dinosauří vejce s překvapením v archeologickém nalezišti, našly Věstonický poklad, vyrobily si domorodý náhrdelník, skládaly maxi puzzle, střílely z praku, kropily vodou ještěry….nechybělo ani rozdělání ohně křesadlem a opékání dinosauřích ocásků:-)


 
 
Africká návštěva v MŠ 13.6.2019

 Dnes k nám přijela vzácná návštěva z Afriky. Pan Paulo a Alfredo nám vyprávěli o své zemi Kongu. Ukázali nám svou vesnici, vesnický aqua park, konžské hlavní město a seznámili nás se zvířátky, které v Africe žijí. Naučili nás africký pozdrav  a nechyběl ani tanec v rytmu bubnů. Ti nejšikovnější si odnesli krásné dárky:-) 
 
Zdravý úsměv - opakování 7.6.2019

Dnes nás naposledy navštívily slečny ze Zdravého úsměvu. Překontrolovaly správné držení kartáčku i čištění zoubků. Děti si zasloužily malou odměnu. :-) 
 
Výlet vláčkem 4.6.2019

Dnes jsme se vydali vláčkem křížem krážem po malšovických lesích. Navštívili jsme Hradiště, Výskyt, Mazurovy chalupy a poslední svačinkové odpočívadlo bylo u prasátek pro prasátka…. 
 
Zmrzlinové mlsání 3.6.2019

Krásný slunečný den, oslava  Dne dětí k zmrzlinovému mlsání sama vybízela…..


 
 
Na letišti 24.5.2019

  Dnes nám přálo počasí a tak jsme si výlet na letiště pěkně užili…

  
 
Harry Potter 20.5.2019

Dnes nás navštívil kouzelník Jiříček. Naučil nás kouzla od Harryho Pottera.  
 
Čarodějnická slavnost 30.4.2019

 Dnes se slétla čarodějnická populace již brzy zrána. Po svačince jsme se vydali za čarodějnicí Kanimůrou a ochutnali hejkalí polévku.Cestou jsem vypilovali leteckou techniku na koštěti, naučili se zaklínadlo pro lektvary, hledali kočičí strom a perníkovou chaloupku…

  
 
Umíme správně třídit odpad 25.4.2019

 Skřítek Nepořádníček nám připravil těžkou chvilku – vysypal ve třídě spoustu odpadků. Děti měli za úkol roztřídit do správných popelnic. Aby to neměli tak jednoduché, měli projít naší třídou. Musely se proplazit, přeplavat špinavou řekou :-), projít přes suchý les. Pak odložit odpadky do správné popelnice. Skřítek je nezapomněl odměnit. 
 
Zdravý úsměv - beseda 18.4.2019

Dnes jsme se dozvěděli opět něco nového o zoubkách. Každý si vyzkoušel jak správně držet kartáček.  
 
Velikonoční návštěva knihovny 17.4.2019

 

Dnes nás přivítala paní knihovnice velikonočně. Přečetla nám pohádky o slepičkách, kohoutkovi a sluníčku, které se uzdravilo…..Nakonec děti hledaly velikonoční vajíčka a za každé dostaly překvapení. Paní knihovnici moc děkujeme za celé období, po které jsme ji navštěvovaly a vždy nám připravila  krásný a zajímavý program:-) 
 
Doprava ve třídě 12.4.2019

 Vyzkoušeli jsme si jak jezdí auta na silnicích. Tomášek hlídal dopravu u přechodu. Další den jsme si zahráli na ponorku a letadlo. Nezapomněli jsme si i za závodit s auty.  
 
Máme dobré plíce 10.4.2019

Po ránu si několik dětí vyzkoušelo své plíce :-).   
 
Zvířátka a Petrovští 8.4.2019

Dnes jsme poznali nové hudební nástroje pomocí pohádky “Zvířátka a Petrovští”. Naučili se i novou písničku.   
 
Procházka k rybníku 4.4.2019

Dnes jsme se vydali na procházku k rybníku pozorovat kvetoucí přírodu a život v rybníce….


 
 
Beseda Zdravý úsměv 4.4.2019

 Dnes nás navštívily budoucí zubní sestřičky a poučily děti, jak si správně čistit zoubky, jak správně držet kartáček a co je pro zoubky zdravé a škodlivé…

  
 
Doprava 4.4.2019

 Tento týden si povídáme o dopravních prostředcích, komunikacích, naučili jsme se písničku o autu a mamince a povídali si o bezpečném chování u silnice a křižovatek….

  
 
Z housenky se vylíhl ... 27.3.2019

Děti se nám proměnily v housenky. 
 
Cesta za sluníčkem 21.3.2019

 Dnes se naše třída sluníčkově rozzářila. Děti pomohly sluníčku poskládat barevné paprsky, aby nás jeden z nich zavedl až na zahradu, abychom mohli splnit  jarní úkoly. Na konci sluníčkové cesty děti sestavily klíč k odemknutí jara a k pokladu.

Hurá, jaro může začít:-) 

  
 
Cesta za písničkou 15.3.2019

 Jak pak chodí kuřátka a jiná hospod. zvířátka? Vše si děti vyzkoušely a přitom si opakovaly písničku “Když jsem já sloužil …” Dnes zařazovaly maminku s mláďátkem.  
 
Když jsem já sloužil ... 13.3.2019

Celý týden se věnujeme hospodářským zvířátkům. Naučili jsme se písničku “Když jsem já sloužil …”. Děti zvířátkům vytvořily domečky, tajnou cestičkou krmily zvířátka a dnes přiřazovaly mláďátka k maminkám. Jsou velmi šikovné :-). 
 
Kolem světa za zvířátky 6.3.2019

Dnes děti za doprovodu písniček putovaly po světě za zvířátky. V Africe potkaly slony a zebry, v Evropě ježka, na moři velryby a delfíny, v Antarktidě tučňáky, byly svědky, jak se z housenky vylíhl motýl…..

CD s velice pěknými písničkami o zvířátkách  jsou k dispozici ve třídě Hvězdička nebo lze domluvit s Vaší učitelkou ve třídě…..( cena za CD – 220Kč) 
 
Myška z knihovny 21.2.2019

 V malšovické knihovně nás přivítala myška Bavlnka a převyprávěla nám příběh o tom, jak s myšákem Kouskem vyráběli zmrzlinu. Děti hledaly v knihovně magnetky ovoce a zeleniny pro přípravu zmrzliny a bonusem byl  vanilkový cukr za tři body. Nejrychlejší hledačky  – holčičky oslavily vítězství, s prázdnou však neodešel žádný:-) 
 
hurá pane Karnevale 20.2.2019

 Dnešní den si děti užily v karnevalovém:-). Boky rozvlnily v rytmu pohádkových písniček s nafukovacími balónky, pohoupaly se na žebříkové houpačce, vyzkoušely skluzavku z lavičky, z oblohy chytaly bonbónový déšť a v mašince a s písničkou navštívily kamarády z Obláčku….

Maminkám od Elenky a Péti moc děkujeme za výborné pohoštění – děti je sluply jako malinu, až se jim dělaly boule za ušima:-)  
 
Hrajeme si na povolání 19.2.2019

 Dnes jsme trénovali rovnováhu jako číšníci, po střeše vylezli na komín jako kominíci a pohladili si sluníčko, stavěli domy, komíny a zdi jako zedníci a zkusili šroubovat matičky a šroubky jako správní opraváři. 

Nakonec jsme popřáli Elence ke svátku a svou práci odměnili bonbónem:-) 

  
 
Poznáváme povolání 19.2.2019

Tento týden si s dětmi povídáme o povoláních. Poznáváme obrázky, děti přiřazovaly typické předměty k danému povolání…..Zazpívali jsme si písničku o poštovském panáčkovi, o pekařovi, řekli si básničku o kominíkovi a zařadili dechové cvičení  foukáním  do polévky…..


 
 
Hrajeme hokej 14.2.2019

Dnes se děti seznámily s dalším zimním sportem – hokejem. S učitelkami děti vyzkoušely správné držení hokejky a trefu do branky,  ale jisté mezery děti stále mají. Zbytek tréninku a vypilování techniky přenecháme tatínkům:-) 


 
 
Seznámení s Curlingem 13.2.2019

 Vyzkoušeli jsme si další ze zimních sportů – Curling.  
 
Sportování to nás baví - lyže 12.2.2019

Dnes si děti vyzkoušely zimní sport – lyžování. Ač sněhu nebylo viděti, děti si dokázaly poradit a za závodit i bez sněhu. Některé děti velmi mile překvapily :-). 
 
Učíme se na doktora 31.1.2019

 Dnes si  naše malé lékařky vyzkoušely práci na operačním sále. Svého úkolu se zhostily se zápalem, pacient dostal narkózu a operace mohla začít:-)

  
 
Zdravá pětka 5 30.1.2019

Dnes jsme se dozvěděli, které potraviny jsou zdravé a které nezdravé. Děti vše správně poznaly, zacvičily si i za skákaly. Jsou moc šikovné :-). 
 
Medvídek stůně 28.1.2019

Dnes jsme se snažili uzdravit medvídka. Medvídek si zapomněl umýt ruce, když přišel z venku. Pan doktor mu změřil teplotu, poslechl srdíčko a dal správné léky. Už víme, proč si máme umývat ruce.  
 
Naše tělo 25.1.2018

Dnes jsme se vzdělávali ve Futuru. Už víme, jak vypadá mozek, srdíčko, kosti v těle, plíce…..a co se stane když sníme nějakou dobrůtku:-)


 
 
Zdravý úsměv 20.1.2019

 V pátek nás navštívily studentky zdravotní školy, aby nás naučily jak si správně čistit zoubky. Po krátké pohádce O nemocném zubu si děti vyzkoušely čištění zubů na zvířátkách. 
 
O rukavičce 11.1.2019

Dnes si děti vyzkoušely zdramatizovat pohádku O rukavičce. Matematické představy jsme procvičili vzestupným  počítáním zvířátek v rukavičce…


 
 
Zlatovláska - divadelní představení 10.1.2019

 Dnes jsme si vyslechli pohádku o Zlatovlásce, Jiříkovi a malých zvířecích pomocnících, kteří Jiříkovi ke štěstí  pomohli….

  
 
Návštěva tří králů 7.1.2019

 Dnes nás na cestě do Betléma navštívili tři králové, kteří nesli dary pro Ježíška….. 
 
Přiletěl k nám Ježíšek 18.12.2018

 Dnes jsme netrpělivě čekali na  zacinkání zvonečku a dárečky. Ježíška jsme nalákali na vůni z prskavek, vánoční koledy a cukroví. A nakonec jsme se dočkali …..

MOC DĚKUJEME RODIČŮM – JEŽÍŠKŮM ZA DÁREČKY. DĚTI MĚLY OHROMNOU RADOST A NADÍLKU JSME SI MOC UŽILI. DĚKUJEME. 

  
 
Vánoční besídka našich Sluníček 17.12.2018

Moc chválíme naše Sluníčka za jejich umělecký výkon. Po zásluze následovalo mlsání cukrovíčka a výroba peříčkového andílka. Maminkám moc děkujeme za cukrové pohoštění:-)


 
 
Návštěva knihovny v Malšovicích

 Dnes jsme se opět těšili na úctyhodný herecký výkon naší oblíbené paní knihovnice. A opět to byl nezapomenutelný zážitek…posuďte sami:-) 
 
Šrámkův statek 11.12.2018

Dnes jsme s dětmi navštívili Šrámkův statek v Pileticích. Prohlédli jsme si výstavu betlémů, dozvěděli se, kdo je Barborka a Lucie, prohlédli si dobově zařízenou světnici s vánoční výzdobou. Děti už vědí, kdy vykvétá větvička Barborky, co znamená sláma pod stolem, kde se narodil Ježíšek a v jakém ročním období a jakými dárečky a kým byl obdarován…..


 
 
U vánočního stromu 6.12.2018

Dnes si děti užívaly vánoční atmosféru u velkého vánočního stromu…, jestlipak jim stejně velký stromek přinese i Ježíšek?


 
 
Vzácná návštěva 5.12.2018

 Dnes  malí čertíci a andílci  netrpělivě a s troškou nervozity očekávali vzácnou návštěvu Mikuláše, Lucifera a anděla. A dočkali se. A protože jsou ve Sluníčku samé hodné děti, Lucifer s Mikulášem kárali pouze za drobné hříšky. Děti dostaly odměnu, dozvěděly se, proč mají čerti velký nos a uši a návštěvě poděkovaly čertovskou písničkou.

Nakonec jsme si zahráli hru na “ ztraceného čertíka” a v kotli vařili smradlavé bačkůrky…:-)  
 
Jak vypadá čert? 3.12.2018

 Dnes jsme si vyzkoušeli sestavit čertíka. Jak ale vypadá? Noha sem, noha tam, rohy místo nohou? 
 
Krmíme zvířátka 20.11.2018

 Dnes se děti vydaly po lesní stezce nakrmit ježka. Děti již vědí, že ježek jablíčka nerad a vyzkoušely si pochytat broučky špetkovým úchopem kolíčkovou metodou. Nechybělo ani překvapení v ledové jeskyni do které vlezli jen ti odvážní:-)

  
 
Podívej jak jsem šikovný-á 20.11.2018

 Náš dobrý kamarád se v koupelně pocákal. Pomohli jsme mu pověsit mokré prádlo (rozvoj jemné motoriky). Děti jsou velmi šikovné, ač některé držely kolíček poprvé, poradily si. 
 
Strojíme kamaráda 16.11.2018

Dnes děti pomohly ustrojit našeho starého známého roztržitého kamaráda, který se rozhodl jít na oslavu Karolínčiných narozenin.

Karolínce přejeme krásné 4. narozeniny.  
 
Svatý Martin, podruhé:-) 13.11.2018

 Nenechali jsme si ujít příležitost prožít si legendu o sv. Martinovi ještě jednou:-)….. 
 
Jsem malý, ale šikovný 12.11.2018

 Dnes si děti vyslechly příběh o roztržitém klukovi, který se celý ztratil……A tak jsme nenechali nic náhodě a kluka poskládali do plné krásy:-)

  
 
Přijel k nám Martin 9.11.2018

Dnes jsme přivítali písničkou ve školce, za zvuku klapotu koňských kopyt,  Martina na bílém koni. Ten pro nás připravil stezku s úkoly a pokladem a honem pospíchal dál pro bílou peřinu.


 
 
Koloběh vody 7.11.2018

 Dnes se děti na procházce dozvěděly, co je koloběh vody v přírodě  a vyzkoušely si, jak fungují stavidla v řekách …. 
 
V lese 6.11.2018

 Dnes si děti užily barevný podzimní les, každý po svém…. 
 
Výstava technických strojů 1.11.2018

 …výstavu technických strojů…jsme si nenechali ujít:-)…..

  
 
Na farmě - Lída Helligerová 31.10.2018

 Dnes jsme se za zvuků ukulele a písničkami od  Lídy  Helligerové  přenesli na prázdniny ke zvířátkům na farmě. 

  
 
Strašidel se nebojíme 24.10.2018

 Dnes se třídy Sluníčko a Obláček oděly do strašidelných hábitů. Děti se prokousávaly ke strašidelnému hradu, aby ochutnaly perníčkový poklad ( děkujeme Elinčině mamince) , nechyběla létající strašidla, pavučinová cesta, netopýří jeskyně, zdobení čarodějnických klobouků a ani bludičkový poklad.

  
 
Vyletěl si pyšný drak 15.10.2018

  Dnes děti hledaly ztracené pentličky pyšného draka – poznávaly barvy, dle slovního diktátu a zdobily ocas draka. Naučily se novou píseň a potrénovaly plíce hlubokým nádechem a výdechem – drak bez větru přeci nelétá:-)

  
 
Dědeček zasadil řepu - dramatizace 12.10.2018

 Včera se děti seznámily s pohádkou “Dědeček zasadil řepu”. Zkusily si pohádku zahrát. 
 
Krájíme a ochutnáváme zeleninu 10.10.2018

Dnes si děti vyzkoušely nakrájet zeleninu. Šlo jim to velice dobře. Také si vyzkoušely jak která zelenina voní a jak chutná. Snědly plné dva tácy :-).  
 
Zelenina a ovoce 8.10.2018

 

V těchto dnech si s dětmi povídáme o ovoci a zelenině. Dnes děti poznávaly zeleninu ( děkujeme rodičům za zeleninové příspěvky) a zároveň posílily smysly zrakové, hmatové a čichové. Zeleninu sázely do záhonků a  určovaly, co roste na stromě. Nakonec si protáhly tělíčko s písničkou o červíkovi. 
 
Bramboriáda 2018 4.10.2018

  Ve čtvrtek si děti se svými rodiči užili ve školce bramborové odpoledne plné soutěžních úkolů.Krom fyzické zdatnosti si děti vyzkoušely také zručnost, přesnost, bystrost a ochutnaly bramborové lupínky od skřítka Brambůrky. Za splnění úkolů a šikovnost  byly děti po zásluze  pasovány vařečkou ( na ramínko:-)) a nechyběla ani sladká odměna. 
 
koblížek se kutálí ... 25.9.2018

 Děti se prokoulely s koblížkem po překážkové dráze až k domečku babičky a dědečka. 
 
O koblížkovi 25.9.2018

Dnes si děti zkusily zdramatizovat pohádku O koblížkovi a vystoupily v rolích dědečka, babičky, vlka, zajíčka, medvěda a lišky. Na koblížcích od babičky si ale nakonec na rozdíl od zvířátek z pohádky  pochutnaly všechny děti:-) 
 

Stranky
|
 
All Rights Reserved, created by BezvaWeb.com