zs         zs
 
Studánka / Zprávy z akcí 2017/2018
 


sladká tečka 27.6.2018

 Poslední týden jsme vyhlásili úspěšné sběratele papíru. Čekala na ně odměna , diplom a velký potlesk. Vyrobili jsme si z papíru zmrzlinky a ty opravdové jsme vychutnávali v rotundě naší školkové zahrady. A to byla sladká tečka našeho studánkového roku. Bylo nán tu hezky , užili jsme společně za ten náš rok spoustu legrace .Stala se z nás  bezva parta  a naše kamarádství si budeme pamatovat i pro ty další roky. Mějte všichni krásné léto a přejeme hezké zážitky z prázdnin. Vaše STUDÁNKOVÉ  paní učitelky Míša a Lada 
 
Katinka slaví narozeniny 27.6.2018

 Katinka si ještě poslední týden ve školce oslavila s kamarády své červencové narozeniny . 
 
Aličky narozeniny 18.6.2018

…….  :-) i Alička oslavila s kamarády ze Studánky narozeniny. A tak jsme jí přáli a taky zpívali a tančili a taky jsme mlsali... Alička pozvala dokonce celou třídu na zmrzlinu :-). Tímto Aličce a rodičům ještě jednou děkujeme a přejeme hlavně pevné zdraví :-) 
 
Vodnický poklad 7.6.2018

 Dnešní naši vycházku k rybníku Češík pozoroval vodník Brekule. Asi se mu líbilo,že  mu chodíme krmit  ryby . Napsal nám vzkaz a schoval pod svůj zelený klobouk třpytivý poklad. Každý si svou kapku pro štěstí neseme domů. :-) 
 
Dopravní podnik 6.6.2018 
 
MDD ve Studánce 1.6.2018

 1. června – MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ :-) jsme u nás ve Studánce oslavili nanukovým dortem po dopolední svačince. Taky jsme hodně zpívali, tancovali a pěkně jsme si pohráli v koutku přírody na Školním hřišti ZŠ Štefcova. Před obědem jsme se osvěžili kapkami vody :-) :-) :-) 
 
Knihovna v Malšovicích 30.5.2018 
 
Výlet do Choltic 29.5.2018

  V úterý jsme se vypravili na výlet do Choltic za vodníky a do muzea “černého divadla”. Byla to legrace, když nám ve tmě svítily tkaničky u bot, ponožky , čepice a vše co mělo bílou barvu. Podívali jme se na Vodnickou pohádku a v zámeckém  parku jsme objevili dračí jeskyni. Měli jsme štěstí , drak zrovna spal, jen hodně “funěl.”    :-)
 
 
Hlemýžď Emil 22.5.2018

 Máme nového kamaráda v naší třídě Studánka . Je to hlemýžď africký , kterého nám donesl tatínek Karolínky.

Dali jsme mu jméno Emil.Každý den ho pozorujeme a krmíme. 

 
 
Školička kouzel 23.5.2018

 Do naší školky přijel kouzelník Jiříček se svými kouzly. Bylo veselo a pár kouzel jsme se dokonce i naučili.:-) 
 
Rytířské hradiště 21.5.2018

Pěkné počasí nám přálo na vycházku na Rytířské hradiště v malšovickém lese. Rytíř Jiřík nám nechal vzkaz, abychom hledali poklad.  Ten jsme úspěšně našli v ohromném dračím vejci ze stříbra . Prolézačky a vysoká věž hradiště byly super.    :-)


 
 
zahrádkářská kolonie 10.5.2018

Výlet do zahrádkářské kolonie v Malšovicích jsme zahájili jarními písničkami na naší terase a natrénovali jsme nožky,aby nás donesly až k cíli výpravy. Na zahrádkách nás vítaly úžasně upravené záhonky plné barevných květin a vykukovaly na nás první listy zeleniny.Na zahrádce paní učitelky Lídy jsme našly překvapení,které pro nás nachystala. Bonbonky byly výborné. :-) 
 
Zmrzlinová oslava Marečka 10.5.2018

 I s Marečkem jsme oslavili narozeniny. Tentokrát nás oslavenec pozval na zmrzlinu. 

My Marečkovi děkujeme a přejeme mu hodně zdraví :-). Kamarádi ze Studánky  
 
Zdravá pětka v MŠ 10.5.2018

 …měli jsme pěkné dopoledne ve třídě “Obláček”. Dozvěděli jsme se, že máme mít každý den 5 jídel = “ZDRAVÁ PĚTKA” = snídaně, svačinka, oběd, svačinka, večeře.

 Dozvěděli jsme se také, co je pro nás zdravé a ještě jsme si přitom zatančili a ochutnali zeleninku… :-) 
 
Adrianky narozeniny 9.5.2018

 Adrianko, hlavně hodně zdravíčka :-) 
 
Auto jede z kopečka, cesta není hřiště... 24.4.2018 
 
Duben ve Studánce 23.4.2018 
 
Narozeniny Renátky 23.4.2018 
 
UHK 2018 - VÝSTAVA 13.4.2018

V pátek jsme i my ze Studánky stihli výtvarnou přehlídku 2018 mateřských škol na UHK. Neodradilo nás nejisté počasí, ani kousek cesty MHD.Vše jsme zvládli s úsměverm. Děti dostaly sladkou odměnu od tatínka Davídka Žbánka na cestu.

Panu Žbánkovi touto cestou ještě jednou děkujeme  :-) 
 
11.4.2018 Veterinární stanice

 Dnes jsme se byli podívat na Veterinární klinice v Malšovicích. Pan doktor nám ukázal ordinace,kde se vyšetřují nemocná zvířátka, rentgen  a nástroje,které potřebuje při vyšetřování. Zvířátka čeká také odměna,mají pro ně nachystané piškotky . :-) 
 
zubní prevence 10.4.2018

 

Dnes nás navštívili zubní hygienici a naučili nás správnému čištění zoubků. 
 
Davídek K. - narozeniny 6. dubna 2018

 Davídek měl narozeniny. Zpívali jsme a gratulovali… Davídkovi děkujeme za sladkou odměnu :-)  
 
Duben 2018 6.dubna 2018 
 
Velikonoce 3.4.2018

Velikonoce jsou svátky jara, tak i my jsme se na ně patřičně nachystali.Naučili jsme se velikonoční koledy, vyzdobili školku, hledali rolničku ukrytou ve vajíčku, pomohli popletené slepičce sestavit vajíčka , hledali kuřátka i vajíčka. Konečně jsme se dočkali jara. :-) 
 
Pohádka 27.3.2018

 ….moc jsme si společně užili zábavnou pohádku “V KORUNÁCH STROMŮ”, které nám do školky přijelo zahrát hudební divadélko “Letadlo” :-) 
 
Jaro 2018 26.3.2018

…jaro, léto, podzim, zima – to je celý rok :-). Společně jsme v naší školce přivítali tentokrát jaro. Zaseli jsme semínka ve třídě, hledali jsme změny v přírodě, vyráběli jsme papírová sluníčka, malovali jsme jarní květinky, zdobili jsme vyfouknutá vajíčka a papírové slepičky, dokončovali jsme velikonoční překvapení z keramické hlíny… aj.

Moc se nám také vydařil celoškolkový “SLUNÍČKOVÝ = PRVNÍ JARNÍ DEN”. Plnili jsme spoustu jarních úkolů na zahradě MŠ. Celou cestu jsme se drželi slunečního paprsku, který nás dovedl označenou cestou až k ukrytému pokladu.

 Přejeme všem pěkné jaro :-) 
 
My jsme malí muzikanti 12.3.2018

V březnu jsme ve Studánce poznávali známé i neznámé hudební nástroje. Učili jsme se jejich správné názvy, hráli jsme s nimi jako kapela, dokonce jsme zkoušeli i notový záznam (tiskali jsme černou barvou noty mezi linky a mezery na papíru). Nejvíc jsme se pobavili u písničky “Tři citrónky” – zpívali jsme, doprovázeli se “kindervajíčky” a moc jsme se u toho nasmáli :-)

Snad si alespoň některé nové informace zapamatujeme dalších dnů :-) 
 
les v zimě 9.3.2018

 Tento týden jsme si vyprávěli o lese a jeho obyvatelích. Naučili jsme se rozpoznávat stopy zvířátek , vyzkoušeli jsme dalekohled pana myslivce, zahráli si pohybové hry Na jelena, Na zajíčky , sluchové hry nám procvičily ouška ,skládali jsme z papíru vrány,už skoro umíme nakreslit  lesní zvířátko.Vydali jsme se i za zvířátky do lesa. Donesli jsme jim zásoby dobrot, aby to čekání na jaro rychleji uběhlo.:-) 
 
Gustík slaví narozeniny 12.2.2018

… I Gustíkovi přejeme hlavně hodně zdravíčka :-) 
 
Davídek Ž. 16.2.2018

 Slavili jsme s Davídkem narozeniny… Ještě jednou přejeme hlavně hodně zdraví :-) 
 
KARNEVAL VE STUDÁNCE 2018 14.2.2018

 Zde si můžete prohlédnot, jak jsme si vesele užili karneval :-)…

Tančili jsme, dováděli…. Bylo to moc prima :-)  
 
návštěva přírodovědného kabinetu v ZŠ 9.2.2018

 Dnes jsme se byli podívat do základní školy.V přírodopisném kabinetě jsme si mohli sednout do lavic jako školáci a omrkli jsme, co vše je zde ukryto. Osvěžili jsme si své znalosti o lidském těle a poznávali zvířátka z polic.Přivítala nás paní učitelka s chameleonem.Ten se nám líbil nejvíc.:-) 
 
zimní olympiáda v MŠ 8.2.2018

Letošní zima je ve znamení sportu a zimní olympiády světa. Naše školka se přidala k fanouškům. Děti se  seznámily se symboly a sporty olympiády. Některé sporty si vyzkoušely a ani nevadilo,že není sníh..Fantazie a improvizace byla bohatá. :-).Medaile si odnesli všichni závodníci.


 
 
ANIČKA SLAVILA NAROZENINY 31.1.2018
 
 
To jsem já - člověk 26.1.2018

 Poznáváme kamarády i sebe – své tělo. Užili jsme si spoustu legrace při poznávání našeho těla… Snad si alespoň něco budeme pamatovat :-) :-) :-) 
 
Keramika ve třídě 22.1.2018
 
 
Knihovna ve Wonkově ulici 18.1.2018

 Návštěvu knihovny jsme si moc užili. Dozvěděli jsme se spoustu informací o zimě, pohráli jsme si mezi knížkami, plnili jsme úkoly, poslouchali pohádku aj.

Touto cestou bychom rádi poděkovali zaměstnancům knihovny za pěkné dopoledne :-)  
 
...tak jsme se konečně dočkali sněhu... 16.1.2018

 ..tak jsme se konečně dočkali :-) :-) :-). Minulý týden jsme s “PANÍ ZIMOU” z papíru přivolávali sníh. Malovali jsme bílou barvou, zpívali si písničky o zimě, učili se zimní říkadla aj. A když už jsme si mysleli, že letos tu zimu prostě na vlastní kůži nezažijeme. Dnes tj.v úterý 16.1.2018 sněží a sněží a sněží!!!

Konečně si sníh užíváme a doufáme, že nám pár dní vydrží :-) 
 
Hrajeme si v lednu 15.1.2018 
 
Erník slavil narozeniny 12.1.2018 
 
K+M+B ve Studánce 5.1.2018 
 
Keramika ve Studánce 20.12.2017

 …tvořili jsme ve Studánce vánoční překvapení z keramické hlíny. Hlínu jsme mačkali, používali váleček, vykrajovali hvězdičky a i ji bíle glazovali. 

Naše výrobky nám vypálili v ZŠ Štefcova v keramické peci. Touto cestou jim ještě jednou mnohokrát děkujeme :-) :-) :-)

Už se těšíme na další hrátky s hlínou, bylo to moc prima :-)  
 
Štědré dopoledne ve Studánce 20.12.2017

…dneska jsme měli ve školce překrásnou středu. Dopoledne jsme si poslechli muzikál u předškoláků v MŠ, potom jsme si společně zazpívali koledy a ochutnali cukrovíčko…

No a potom jsme měli “Štědré dopoledne”… Prý byl u nás Ježíšek. Děti si nové hračky a pomůcky moc užily a budou i v novém roce určitě užívat dál :-).

Ještě jednou děkujeme všem rodičům za velkou pomoc při zajištění překvapení pro děti :-) :-) :-) 
 
Představení předškoláků- muzikál O dvanácti měsíčkách 20.12.2017 
 
Vánoční dílna s rodiči 13.12.2017

Vánoční tvořivou náladou se odpoledne naplnila naše studánková třída i díky rodičům.Děti předvedly svou šikovnost tanečky a zpěvem vánočních koled a pak pomáhaly při dokončení dárečku pro výzdobu jejich domovů. Pochvala všem . :-) 
 
Rybářův štědrý den 13.12.2017

Do školky přijeli hudebníci. Děti i paní učitelky se nechaly unášet napínavým příběhem o lovení ryb s doprovodem tónů hudebních nástrojů, zpěvem vánočních písní a koled. Děti už ví, co nosí takový rybář pod čepicí a jak je důležité mít “dobrou myšlenku”. Moc hezké a důvtipné představení. 
 
ZOO Dvůr Králové 11.12.2017 
 
Sofinka slaví narozeniny 12.12.2017

Sofinka slaví s kamarády narozeniny.Přejeme jí,ať se jí všechna ta přání vyplní.:-)

 
 
 
Mateo slavil narozeniny 11.12.2017

V pátek s námi oslavil své 4.narozeniny náš kamarád Mateo.Zazpívali jsme mu narozeninovou písničku a zazněla samá krásná přání od srdíčka . :-)

 
 
Č+M+A ve Studánce 10.12.2017

 Do naší školky přišel Mikuláš, anděl, čert i s Luciferem. Celý den se děti velmi těšily , hrály si na nebe a peklo,  tancovaly , soutěžily a dováděly. Mikuláš přečetl ve své knize hodně hodných dětí , takže ikdyž čert měřil čertometrem , stejně nikoho nemohl odnést , protože děti slibovaly  a slibovaly……:-)Andělského pohlazení a dárečku od Mikuláše se dostalo všem a dokonce čerti pro každého na památku vyčarovali zlaťák . Děti zazpívaly čertovskou písničku a po obědě spal na lehátku samý andílek. :-) 
 
Podzimní činnosti ve Studánce 8.12.2017 
 
Narozeniny Natálky 21.11.2017

 Kamarádka Natálka oslavila společně  s dětmi své 5.narozeniny. Děti ji zazpívaly její oblíbenou písničku a i tu naši narozeninovou.Každý vymyslel hezké přáníčko a nechyběla ani oslava s rychlými špunty.  
 
Výstava vláčků 15.11.2017 
 
Jak jsme slavili sv. Martina 10.11.2017

 ….už Martin na bílém koni, už zase přijíždí k nám…

Společně jsme zpívali, cinkali na podkovu, plnili úkoly, poznávali nové věci, přeskakovali překážky, zdobili své koníky aj. V pátek se za námi přijel podívat na školní zahradu i sám Martin a přivezl nám s sebou ukrytý poklad. Týden jsme si moc hezky užili. Společně se těšíme na další zážitky :-)!!!  
 
Tomášek slavil narozeniny ve Studánce 10.11.2017 
 
Podzim ve školce 8.11.2017

Během podzimu jsme se učili správně držet štětec, pastelky, nůžky. Vyzdobili jsme si podzimním tvořením třídu, šatnu i chodbu. Na vycházkách jsme společně pozorovali změny v přírodě, nakrmili kapry v rybníku Češík. Podzim si moc užíváme…  
 
Podzimní smyslové hry s drakem 30.10.2017 
 
Emmička slavila narozeniny... 31.10.2017 
 
návštěva knihovny 6.11.2017

 Dnes jsme s dětmi navštívili paní knihovnici Alici v malšovické knihovně. Četla nám veselé pohádky o ježcích, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Hra Na ježky byla legrační, pak jsme si mohli prohlížet všechny obrázkové knížky, které tam měla. Těší se,až se s dětmi přijdete do knihovny podívat i vy. 
 
Strašidelná zahrada 31.10.2017 
 
Zobcová flétna 30.10.2017 
 
Terezka slaví narozeniny 16.10.2017

 Terezka oslavila ve čtvrtek se svými kamarády ze Studánky své 4.narozeniny.Potom jsme se vydali do Solné jeskyně,kde si vždy pohrajeme, naučíme se správně dýchat a cestou zpět jsme stihli nakrmit i kačenky z mostu. :-) Super den ! 
 
Bramboriáda 2017 13.10.2017 
 
"Pár momentek ze zeleninového týdne" 10.10.2017 
 
Zuzanka a Dominiček slavili narozeniny... 9.10.2017 
 
Solná jeskyně 5.10.2017

 Dnes jsme jeli relaxovat do solné jeskyně. Moc se nám tam líbilo. Poslouchali jsme pohádku, učili jsme se správnému dýchání, pozorovali jsme krápníky. Děti poznaly, že si mohou pohrát nejen s pískem na zahradě, ale i s krystalky soli. Přestože pršelo, byl to prima den. 
 
Dechový kvintet - Sněhurka a sedm trpaslíků 4.10.2017 
 
Poznáváme houby s Křemílkem a Vochomůrkou 27.9.2017

V lese jsme plnili úkoly podle dopisů a na konci nás čekala i sladká odměna :-) 
 
Ellenčiny narozeniny 27.9.2017

 Ellenka si užila svůj den se svými kamarády. Také rozdávala všem gratulantům dobroty , všichni jsme jí zazpívali narozeninovou i další oblíbenou písničku. :-) 
 
Hrajeme si s barvami podzimu 26.9.2017

Jsme šikulové, zvládáme vše čím dál lépe.  
 
Filípek, Matýsek,Viktorka slaví narozeniny 24.10.2017

 Další oslavenci naší třídy mají svůj velký den :-) 
 
Verunčiny narozeniny 25.9.02017

 Slavíme, gratulujeme, zpíváme……… 
 
Vycházka za kačenkami 19.9.2017

Počasí nás vylákalo na dlouhou vycházku k rybníčku nakrmit kačenky. Staré suché pečivo lákalo nejen kačky, ale i dětičky. 
 
Od pondělí do pátku 15.9.2017 
 
Boudo budko - pohádka 12.9.2017 
 
Činnosti ve Studánce 7.9.2017 
 
První den ve školce 4.9.2017 
 

Stranky
|
 
All Rights Reserved, created by BezvaWeb.com