zs         zs
 
Sluníčko / Zprávy z akcí 2017/2018
 


Šípková Růženka 22.6.2018

 Dnes děti vyslechly muzikálové vystoupení  Šípková Růženka v podání našich předškoláčků ….

  
 
Malí indiáni a Mášina oslava 21.6.2018

 Dnes se třída Sluníčko proměnila v indiánskou vesnici. Děti se jako praví indiáni dorozumívaly “ kouřovými signály” , vyzkoušely si indiánský postřeh a přivolávaly déšť dešťovými holemi…..vysílené indiány zachránila narozeninová oslava Mášenky. Přejeme Mášence vše nejlepší k srpnovým narozeninám. 
 
První letní den 21.6.2018

 Dnes jsme první letní den oslavili v mlhovišti…. 
 
Cesta do pravěku 19.6.2018

Dnes se naši malí človíčkové podívali do pravěké zahrady – v archeologickém nalezišti hledali vzácné kosti, ze kterých si vyrobili náhrdelník a z dinosauřích zubů náramek. V hnízdě s vejci človíčky čekalo lízátkové překvapení po splnění úkolu – složení dinosauří maminky. Odvážní prošli útrobami velkého ještěra, který hlídal poklad Věstonické Venuše a v letním počasí vykoupali dinosaura, ptakoještěra. Lovci si vyzkoušeli  pravěký prak, kterým  vyháněli tyrannosaura ze zahrady. A ti mlsní se občerstvili dinosauřími ocásky a pochoutkami od maminek. 
 
Výlet do Malšovických lesů 12.6.2018

Ačkoliv jsme ráno vstávali do deštivého rána, na výlet do Malšovických lesů se nám počasí umoudřilo a děti si užily jízdu vláčkem jaksepatří. Navštívili jsme Hradiště, posvačili na Výskytu, projeli kolem pohádkových bytostí až k Mazurkám a vyřádili se na ručně vyřezávaném hřišti. Konečná stanice byla u ohrady s prasátky, daňky a muflony. Ubrečené počasí se opět přihlásilo až těsně při návratu do školky:-) 
 
Cesta po Africe 7.6.2018

Dnes jsme procestovali Afriku. Před cestou nám zatančily krásné břišní tanečnice. Nebezpečí na nás číhalo úplně všude. Cestu kolem pyramid provázel velbloud. Hroši se neustále potápěli, na Sahaře plazily hadi, žirafy zdravily z výšky a krokodýl měl velký hlad. Stavby pyramid se také povedly. 
 
Mumie 6.6.2018

Seznámili jsme se s životem v Egyptě a vyzkoušeli si balení mumií. Hláška Kubíčka “velmi zajímavé”. 
 
Dětský den - zmrzlina 1.6.2018

 Dnešní dětský den jsme oslavili zmrzlinově. Rodičům děkujeme za  finanční příspěvek.

  
 
Kouzelník Jiříček 23.5.2018

 

Dnes jsme se učili s kouzelníkem Jiříčkem čarovat…. 
 
Voda a vítr 22.5.2018

Učíme se o vodě a o větru. Kapička Madlenka vypráví svůj příběh – koloběh vody. Také jsme si povídali o větru. Vyzkoušeli foukání nejen do peříček.  
 
Perníková chaloupka 17.5.2018

 Dnes jsme navštívili perníkovou chaloupku a vyslechli si pohádku o slušném Jeníčkovi a Mařence a hodné perníkové Ježibabě. Pohádka, tak jak ji známe, by možná zněla trošku jinak, kdyby Jeníček s Mařenkou uměli pozdravit,poprosit a poděkovat. Děti prošly tmavým lesem s pohádkovými bytostmi a navštívily perníkovou Ježibabu, krotily létající koště a dozvěděly se, jak se pečou perníčky. Navštívili jsme také nebíčko, prohlédli si dešťovou laboratoř, která dnes měla skutečně napilno a odvážní se sklouzli rovnou do pekla.

  
 
Cesta k Železňáku 11.5.2018

 Dnes, v rámci povídání si o našem městě, jsme se vydali k Železnému mostu. Řekli jsme si, přes kterou řeku most vede, jakou funkci plní vodní elektrárna a procházkou jsme se vydali zpět do školky. Cestou jsme se potkali s kachnami, bezdomovci i s želvákem Emilem Holubem. 
 
Hradec Králové 10.5.2018

Jak vypadá naše město?   
 
Zdravá pětka 4.5.2018

 Dnes se děti zúčastnily programu Zdravá pětka. Dozvěděly se, co je zdravé a co pro zdraví škodlivé, poznávaly ovoce a zeleninu, zatancovaly si a ochutnávaly jen samé zdravé dobroty. 

  
 
Cesta k perníkové chaloupce 27.4.2018

 Dnes se malé čarodějnice a čarodějové vydali k perníkové chaloupce. Cesta nebyla jednoduchá. Děti překonávaly bludné kameny letem na koštěti, ochutnávaly žížaly v hadím doupěti, přikládaly do pece a vařily lektvar ze sedmikrásek u ježibaby Kanimůry. Společně jsme kouzlem ze sedmikrásek vyčarovali sladkou odměnu a samozřejmě nechyběly perníčky a taneček…

  
 
Čarodějnické dopoledne 27.4.2018

 Dnes byla třída Sluníčko plná čarodějnic a čarodějů. Děti si vzájemně obdivovaly čarodějnické hábity, zatancovaly si čarodějnický tanec a s kouzelnickým zaklínadlem vařily lektvar….

  
 
Dopravní situace ve Sluníčku 13.4.2018

Dnes jsme se seznámili s dopravními značkami. Vyzkoušeli  si dopravní situace. Děti dodržovaly správně předpisy. 
 
zubní prevence 10.4.2018

 Dnes nás navštívili zubní hygienisté. Naučili nás jak si správně čistit zoubky. 
 
Moje dopravní prostředky 9.4.2018

 Dnes si děti vyzkoušely jízdy různými dopravními prostředky.  
 
Brouček pláče, nechce jíst 22.3.2018

 Dnes jsme se učili básničku o broučkovi prostřednictvím  dramatizace a rekvizit….Na závěr se děti pokusily samy seřadit posloupnost lístků podle textu básničky.  
 
Vítání jara 21.3.2018

  Dnes nás sluneční paprsek dovedl až ke skřítkovi Jarníčkovi. Děti cestou plnily úkoly – podlézaly domeček housenky Máši, nakrmily velikonočního zajíčka, pro včelku Máju ozdobily květinu pylovými zrnky a u slepičky Pipky hledaly začarované vajíčko s klíčem od skřítkovy chaloupky. Skřítkovi pomohly děti říkankou vyhnat zimu z chaloupky a Jarníček mohl zlatým sluníčkovým klíčem odemknout zem a zasadit první kytičku. Děti si zatancovaly jarní taneček a čekala je sladká odměna…..  
 
V korunách stromů - divadlo 16.3.2018

Dnes jsme si to v korunách stromů užili. Zavzpomínali jsme na přicházející vládu zimy. Připomněli si zimní radovánky, postavili sněhuláka, zalyžovali si a vydali se na masopustní pochod….. 
 
slalom ve třídě 16.3.2018

 Dnes jsme opět nezaháleli a vyzkoušeli si slalom.  
 
Pekař peče housky 9.3.2018

  Dnes jsme s dětmi navštívili pekárnu. Prohlédli jsme si míchací, hnětací, kynoucí stroj, pekařskou pec, kráječ těsta a lisovací stroj na rohlíky. Svou zručnost nám pekař předvedl pletením housek. V prodejně jsme si prohlédli pekařovy finální výrobky a děti se dozvěděly v jakou denní ( noční) dobu má pekař nejvíce práce. Jako poděkování za sladkou odměnu, kterou děti dostaly na zpáteční cestu, jsme se rozloučili písničkou “Pekař peče housky”. 
 
Módní návrháři 2.3.2018

Děti navrhly pro své maminky šaty.  
 
Návštěva knihovny 2.3. 2018

Ve středu nás v knihovně navštívil rytíř Emil. Naučil nás jak se k sobě slušně chovat.  
 
Hrajeme si na hasiče 1.3.2018

Dnes jsme si hráli na hasiče. Dům jsme zachránili i přes těžké překážky. Úkol jsme splnili a můžeme se přidat k hasičům. 
 
Řemesla 27.2.2018

  Poznáváme řemesla a povolání. 
 
Karneval ve Sluníčku 14.2.2018

 Dnes jsme z hrstkou nejstatečnějších zahájili sluníčkový karneval. Děti se prošly na přehlídkovém molu ( lavičce), aby představily své kostýmy. Nechyběly soutěže Ham ham, kde stříhaly děti lízátko ze šňůry, pohádkový tunel překvapení, tanečky s balónky a mlsání. Děkujeme maminkách za hostinu, kterou si děti moc užily:-) 
 
Medajle pro vítěze 8.2.2018

  Na naší zimní olympiádě nebylo poražených. Všechny děti byly odměněny medajlemi a závěrečné ukončení zimních her si užily na sněhu.  
 
Olympiáda 2. den 7.2. 2014

 Dnešní olympijské hry se nesly v duchu “ Není pro nás velkých úkolů”.  
 
Zahájení zimních olympijských her 6.2.2017

  Ani my jsme si nemohli nechat ujít zahájení zimních olympijských her. Nechyběli vlajkonoši, olympijský oheň, česká vlajka a hymna. První den jsme zahájili disciplínami – během na lyžích a střelbou, bobováním……a že bylo málo sněhu?To nás olympijské sportovce nemůže rozhodit…  
 
Procvičení zručnosti 1.2.2018

Příští týden nás čeká školkovská olympiáda. Zbývá jen vyprat a usušit olympijské zimní dresy a hurá za sportem. 
 
Dravci Kubík a Zuzanka 30.1.2018

Dnes nám pan Zvolánek z Lesů ČR představil své domácí mazlíčky – výra Kubíka a raroha Zuzanku a poutavě vyprávěl o jejich životě. A že se dají vycvičit i draví ptáci jsme se mohli na vlastní oči přesvědčit. Poslouchali hned na první dobrou a nechali se od dětí pomazlit:-) 
 
Pečujeme o zoubky 25.1.2018

Dnes jsme si s dětmi povídali, jak je důležité starat se o zoubky. Nestačí si jen zoubky správně čistit, ale také umět si správně vybrat a poznat, co zoubkům škodí a co ne. Děti zoubky pečlivě vyčistily a pak zoubky podle svého odměnily. Mohly si vybrat mandarinku, mrkvičku, bonbóny. Našli se i  hříšníci, kteří už vědí, který doktor bolavý zoubek zahojí… 
 
Naše tělo - kosti 23.1.2018

  Tento týden si s dětmi povídáme o těle a o zdraví….. Včera jsme zjišťovali, jaké kosti v těle máme a povídali si o tom, jak si žádnou kostičku v těle nezlomit. Třeba už víme, že neskáčeme v postýlce, abychom nemuseli volat doktora  jako maminka od pěti opiček. 
 
Curling 19.1.2018

 Dnes jsme si opět vyzkoušeli jeden ze zimních sportů – Curling.  
 
Závody na lyžích 18.1.2018

 Vyzkoušeli jsme si jeden ze zimních sportů. Děti závodily s velkým nadšením. Měli výborné obecenstvo, které je povzbuzovalo nejen potleskem.  
 
Zimní sportování 16.1. 2018

Tento týden si užíváme zimních radovánek. Umíme to bez sněhu i se sněhem….Děti se učily poznávat zimní sporty, výstroj a výzbroj a samozřejmě jsme si některé ze zimních radovánek vyzkoušeli.  
 
Bez sněhu si poradíme, sněhuláka postavíme 12.1.2018

  Bez sněhu si poradíme, sněhuláka postavíme. Děti rozvíjely matematické představy a  počítaly do 3 – stavíme sněhuláka z balónků. Zařazujeme rovnovážnou chůzi, posilování s míčem, dechová cvičení s motivací zahřívání dlaní s hrou na tělo. Učili jsme se zimní píseň Usnul vrabec za komínem a skákali snožmo, jako vrabčáci. 
 
Pouť tří králů 5.1.2018

 Na své pouti za Ježíškem nezapomněli navštívit také naši školku tři králové. Melichar dal dětem přivonět kadidla, Kašpar zahojil bolavé rány mastí z myrhy a černý Baltazar předvedl vzácné drahé kamení. Děti doprovodily zpěvem krále tříkrálovskou koledou a vysloužily si omalovánku. Všem králům přejeme hodně štěstí na daleké pouti do Betléma. 
 
Cesta tří králů 4.1.2018

 Tento týden očekáváme návštěvu samotných tří králů. A že je jejich cesta za Ježíškem strastiplná se děti přesvědčily na vlastní kůži…. 
 
O dvanácti měsíčkách 21.12.2017

  Dnes nám děti z Hvězdičky a Větrníku zahrály muzikál O dvanácti měsíčkách. Představení se nám moc líbilo. 
 
Přiletěl k nám Ježíšek 20.12.2016

  Dnes děti netrpělivě očekávaly Ježíška. A konečně zazvonil zvoneček……Děkujeme Ježíšku za všechny dárečky:-) 
 
Vánoční tradice 19.12.2017

 Vánoce tu budou cobydup a proto dětem přibližujeme vánoční tradice. Děti házely střevícem, vyrobily si andílka, pouštěly lodičky a povídali jsme si také o vánočním stromku, který může mít mnoho podob – třeba  školkovskou z pet víček:-)  
 
Mikulášská nadílka 5.12.2017

 Dnes děti s netrpělivostí očekávaly Mikuláše, čerta a anděla. A dočkaly se. Některé děti hledaly oporu v náručí paní učitelky a ti odvážní si po přečtení z knihy hříchů podali s Mikulášem ruku a změřili se na čertometru. Malí hříšníci slíbovali Mikulášovi hory doly a všichni jsme byli nedočkaví, co nám přinesl andílek v košíčku. Čert si nikoho v pytli neodnesl, ale přesto děti vypilovaly hod polínkem pod kotel, schovávaly se v čertovském kotli a pohoupaly se na čertovské houpačce. Třeba do budoucna nasbírané dovednosti ještě zúročí:-)  
 
Čertíku Bertíku, co to neseš v pytlíku Ondra slaví svátek

 Dnes jsme otvírali s dětmi čertí vrata, rozfoukávali oheň v pekle a rozdělovali pálivé a studené obrázky do ohně a ledového království. Ondru Adama jsme začarovali v čertíka Bertíka a oslavili s ním svátek písničkou Čertíku Bertíku, co to neseš v pytlíku….Čertík Ondra schovával v pytlíku nejen šedou myšku, ale i sušenky pro děti. Ondrovi přejeme ke svátku vše nejlepší:-)  
 
Pan Lentilka 2 23.11.2017

Dnes jsme poznali další dvě barvičky – modrou a zelenou. V moři se lentilky obarvily na modro a u housenky na zelenou barvičku.  
 
Pan Lentilka a jeho barvičky 22.11.2017

 S panem Lentilkou jsme se vydali na cestu do továrny na čokoládu. Z městečka Jahodov (zde nám obarvili lentilky na červenou barvu) jsme se vydali přes hory, řeku, bláto až k továrně. Zde nás čekalo malé překvapení. Nejen že se nám obarvily lentilky na hnědou barvičku, tak i malá odměna – čokoládka. Ale získat odměnu nebylo vůbec jednoduché. Po překonání překážek na cestě k továrně, měli najít správnou lentilku. 
 
Čert a Káča 21.11.2017

Dnes k nám přijela zahrát pohádku s čertovskou tématikou víla Srdíčková…. 
 
Barevný týden s panem Lentilkou barva černá a bílá

 Tento týden se děti učí poznávat barvy. Začali jsme černou a bílou. Pan Lentilka rozsypal černé a bílé lentilky cestou do lesa. Děti měly za úkol roztřídit bílé a černé lentilky podle barvy do košíčků. Žluté a oranžové lentilky zase obarvilo sluníčko a pomeranč a děti se učily barvy rozeznat. 
 
Nikolka oslavila s dětmi svátek 20.11.2017

 

 Nikolka oslavila s dětmi svátek.  
 
Za myškou v knihovně 15.11.2017

  Dnes jsme přijali pozvání od myšky a navštívili jí v knihovně. Dozvěděli jsme se, proč se nevyplácí být lakomý, děti se učily poděkovat a jak se zachází s knížkami…..a od myšky dostaly všechny děti malý dáreček.  
 
Jsem malý, ale šikovný 15.11.2014

  Mámo, táto, teď už vím, jak se na podzim ustrojím. S dětmi jsme opakovali části těla a co si obléci v tomto ročním období. 
 
Poklad sv. Martina 10.11.2017

 Dnes k nám do školky přijel sv. Martin a jak praví legenda, nechyběl ani bílý kůň. Děti Martinovi zazpívaly píseň a za odměnu dostaly podkovu pro štěstí. Poté už zbývalo splnit Martinovské úkoly. Děti hádaly barvu pláště Martina -přikládaly červená pet víčka, hledaly ztracenou podkovu, kterou vrátily koni se správnou barvou a nakonec našly poklad se sladkou odměnou.  
 
Martinské pečení 9.11.2017

Zítra k nám do školky přijede Martin na bílém koni. Na jeho počest jsme napekli Martinské koláčky. Děti si velmi šikovně počínaly. Koláčky se nám povedly a tak jsme je snědli. 
 
Výlet do technických služeb 2.11.2017

 Dnes jsme se vydali na výstavu technických strojů do Technických služeb. Děti měly možnost si stroje  prohlédnout zblízka a také z pohledu řidiče….A neodešly s prázdnou, odnesly si bonbón a  magnetku na památku.   
 
Jak se zvířátka chystají na zimu 1.11.2017

 S dětmi si povídáme, která zvířátka se chystají k zimnímu spánku. Děti procvičily rovnovážnou chůzi naboso po laně, nesly oříšek na lžíci veverce, jako ježci na bodlinkách si nesly zásoby na zimu. Uložily k spánku zvířátka do postýlky, naučily se taneček o veverce Čiperce….vytleskávaly slova s hříbkovou nápovědou.  
 
Podzimní zahrada 18.10.2017

Na zahradě jsme hledali cestu bludištěm. Vařili povidla, cestovali za maminkou, nezapomněli se pořádně zhoupnout i sklouznout. Umíme si spolu hrát.  
 
O kočce Micce 16.10,2017

  Dnes děti zhlédly pohádku o ježečkovi a kočce Micce. V pohádce ježeček zjistil, že bez práce nejsou koláče, že si kamarádi musí pomáhat a  že se lhát nevyplácí. Dětem se pohádka líbila a dokázaly být pozorné až do konce. 
 
Dinosauři 13.10.2017

Dnes jsme se vydali do pravěku za dinosaury. Cesta s dětmi byla dllouuhháá a náročná, ale zvládli jsme to. 
 
Bramborové soutěžení 12.10.2017

  Dnes jsme se dočkali pěkného počasí a proto jsme využili zahradu k bramborovému soutěžení. Na děti čekali skřítkové Brambora a Mrkvička. U bramborového skřítka vařily bramborovou polévku a s vozíčky vyjely ke skřítkovi Mrkvičkovi sklidit na pole mrkvičku. Uvařenou polévku daly děti ochutnat nedočkavému králíčkovi.  
 
Dědeček zasadil řepu 11.10.2017

Děti velmi rády hrají pohádky. Tak jsme si vyzkoušeli pohádku “Dědeček zasadil řepu”.  
 
Nakrm veverku 27.9.2017

Nastal podzim. Děti se rozhodly, že pomůžou veverce a doplní ji zásoby na zimu. Veverka jim děkuje. (Trénovali jsme hod vrchem) 
 
Po mechové pěšince 25.9.2017

 

 O tom, že les skrývá překvapení v mechu se dnes mohly děti přesvědčit. Pavučinková nit je dovedla k tajemným obrázkům, které měly děti přiřadit na správné místo v lese.  
 
Kudy vede cestička, aneb hříbku ukaž se mi 20.9.2017

 Dnes si děti procvičily smysly -zrak, čich, hmat – poznávaly houby jedovaté a jedlé, zjišťovaly jestli klouzek klouže a píchavka píchá a jak houby voní…..Naučily se písničku Stojí bedla a protože správný houbař hledá hříbky ve chvojí ( báseň Hříbku ukaž se mi) – procvičili jsme také plazení po bříšku. 
 
O koblížkovi 18.9.2017

Dnes si děti vyslechly pohádku O koblížkovi. Trénovali jsme posloupnost děje – pořadí zvířátek, které koblížek potkal a  vyzkoušeli si kutálet se jako koblížci . Povídali jsme si, jak se chovat v lese a zazpívali si písničku o hádavých houbách. Zítra budeme zavařovat pravé hříbky. 
 
Boudo, budko 16.9.2017 
 
Najdi si svůj domeček 12.9.2017 
 

Stranky
|
 
All Rights Reserved, created by BezvaWeb.com